Сакральна архітектура

ЦЕРКВА СВ.ЮРИ

м. Дрогобич (24 км/36 хв)

Однією із найцінніших святинь Дрогобича – є церква святого Юри, датована XV ст. Та суттєвих змін зазнала у XVIIст. Церква була збудована без жодного цвяха. Також, її ще називають «поемою на дереві», адже стіни церкви повністю вкриті унікальними розписами у XVIIст.

У 1655 році із брусів, які було привезено із села Надієво (Івано-Франківської області), розширили храм. Кажуть, що ці бруси жителі цього села обміняли на сіль.

Також, поряд церкви розміщена дерев’яна дзвіниця, яку спорудили ще у XVIIст.

Церква внесена до спадщини ЮНЕСКО.

Графік роботи:

Пн, Вт, Чт – 9:00 – 18:00

Пт, Сб, Нд – 9:00-17:00

Вихідний – середа

Вартість вхідного квитка:

30 грн – дорослий

10 грн – дитячий

Вартість екскурсії з групи:

Дорослі – 60 грн

Діти – 30 грн.

Маршрут з Санта Марії до Церкви св.Юри:

 https://goo.gl/maps/rnMhApBTMkntpdpMA

 ЦЕРКВА СВ.АННИ

 (колишній парафіяльний Римо-католицький костел Святої Барбари)
м. Борислав (15 км/24 хв)

В цій церкві знаходиться мощі 41 святого називається «Апостольський» .Також там є мощі усіх 12 апостолів. І також зібрано мощовик з 75-ти учнів Ісуса.Подібне можна побачити тільки в Римі.

Маршрут з Санта Марії до церкви св.Анни: 

https://goo.gl/maps/UKdmBq9MrcvzDc756 


СТАТУЯ ІСУСА ХРИСТА
м. Трускавець (22 км/36 хв)

Найбільшf в Україні статую Христа Спасителя. Її видно майже з будь-якої точки міста. Загальна висота скульптури – 12 метрів: висота фігури Христа – дев’ять метрів, висота постаменту – три метри.

Маршрут з Санта Марії до статуї Ісуса Христа:  

https://goo.gl/maps/fGQ4DYqGWUideieo8


КОСТЕЛ СВ.ВАРФОЛОМІЯ ТА ВЕЖА-ДЗВІНИЦЯ
м. Дрогобич (25 км/38 хв)


В центрі міста видніється найдавніша пам'ятка архітектури і сакральної культури старого Дрогобича - костел Святого Варфоломія. Точної дати побудови святині немає, проте, відомим є факт, що король Ягайло своїм указом від 16 грудня 1392 року ухвалив будівництво костелу.
25 травня 1511 року костел посвятив львівський архієпископ Бернард Вільчек.
Після Другої світової війни костел закрили і розмістили там склад театральних реквізитів. У грудні 1989 року святиню повернули вірним й сьогодні костел вважають рідкісною пам'яткою готичного стилю.

Маршрут з Санта Марії до костелу св. Варфоломія:

 https://goo.gl/maps/GKxv6PwQjRCcqzJE8


 ХОРАЛЬНА СИНАГОГА
м. Дрогобич (25 км/40 хв)


Одна із найбільших Хоральних синагог України, знаходиться саме у Дрогобичі. Вона розташована у частині іудейського кварталу Лан. Її будівництво тривало з 1845 по 1865 р. У радянський час синагога була перетворена на склад солі. На початку дев’яностих синагогу повернули місцевій єврейській общині. Урочисте відкриття Синагоги відбулось 17 червня 2018 року, а 3 липня 2019 року відбулось урочисте внесення Тори.На сучасному етапі своєї історії приміщення дрогобицької хоральної синагоги використовується як своєрідний майданчик для мистецьких виставок.


Маршрут з Санта Марії до Хоральної синагоги:

 https://goo.gl/maps/zWYZn4V1sb9hSqw48

* ---