Історичні місця

Музеї історії міста та музей Михайла Біласа

м. Трускавець (24 км/36хв)

Музей народного художника України Михайла Біласа. Відкритий 1992 р. Відкрився він у місті, де проживав та працював майстер. Розмістився музей в одному з найгарніших будинків Трускавця, збудованому в кінці XIX ст. – Старовинної віллі “Гопляна”. Михайло Білас – плідний і багатогранний художник. Його руками тчуться килими, верети, гобелени, ліжники, а також вишивані серветки, доріжки, подушки. Він – майстер текстильної пластики, образно виразних іграшок та декоративних квітів, автор неперевершених сюжетних панно та аплікацій. Одночасно він і тонкий колорист, “композитор кольору”.

Контакти: тел. (03247) 5-42-35, 5-00-02
Графік роботи: щодня, крім понеділка, з 10.00 до 18.00


Маршрут з Санта Марії до Музею історії міста та музею М.Біласа:

https://goo.gl/maps/6ufDbT8L7Aik7Hoc8

Скансен нафтової та газової промисловості (музей під відкритим небом)

м. Трускавець (12.6 км/19 хв)

Музей нафтової і газової промисловості України розташований в місті Борислав Львівської області. Належить НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта». Працює він в адміністративній будівлі підприємства, на 5 поверсі. У музеї зібрано безліч цікавих експонатів, пов'язаних з індустріальним життям Борислава кінця 19 – початку 20 століття. Експонати представлені в музейному залі і скансені біля управління НГВУ «Бориславнафтогаз».
Екскурсію в Музей нафтопромислу варто планувати заздалегідь. Аби узгодити дату і час візиту, можна звертатися безпосередньо до керівника музею – Олега Володимировича Микулича.

Контакти: тел. 0931400986.


Маршрут з Санта Марії до скансену: 

https://goo.gl/maps/nM2mJ6feNv9vtBLp6


Карпатська хата та кава на нафтусі (+ висипи з нафтопроявами)

м.Борислав (13 км/19 хв)

Карпатська хата в Бориславі – особняк, який можна вважати невеликим приватним будинком-музеєм. Дерев'яна хата не просто так називається карпатською. Її дійсно побудували в Карпатах, а точніше в селі Вижній Березів Косівського району Івано-Франківської області. В Борислав хату перевезли в червні 2013 року. Примітно, що вік її вже більше 200 років. Будинок звели без жодного цвяха 1802 року, він фактично був одним із найстаріших у селі Вижній Березів. Господар Карпатської хати – житель Борислава, керівник товариства «Регіональне товариство культури польської Борислава» Сергій Володимирович Силантьєв.
Потрапити в гості в Карпатську хату досить просто. Будинок розташований у центрі Борислава. 

Контактні номери телефонів: 0731813668 – Силантьєв Сергій Володимирович, 0954489382 – Силантьєва Ярослава Миколаївна.

Маршрут з Санта Марії до Карпатської хати:

https://goo.gl/maps/4wtrcVgxXGz3AWSeA

 Музей-аптека Йогана Зега

м.Борислав (12 км/18 хв)

Йоганн Зег став одним з перших дослідників бориславської нафти, а також фактичним винахідником технології її рафінування (розділення) на фракції. Ще в 1853 році він розробив схему та сам прилад дистиляції ропи нафтової, що не лише дало старт нафтовій та озокеритовій галузі промисловості, але й стало потужним фактором економічного розвитку Галичини й Австро-Угорської монархії. Нафта, озокерит і продукти їхньої переробки принесли Бориславу світову славу саме завдяки розробкам Йогана Зега.

Офіційне відкриття музею відбулось 27 січня 2021 року у Бориславському міському парку культури і відпочинку.

Експонати музею ілюструють не лише розвиток аптечної справи і фармацевтики, але й історію міста Борислава, нафтовидобутку і нафтопереробки, інженерної справи, видобування і переробки озокериту.

Маршрут з Санта Марії до музею-аптеки: 

https://goo.gl/maps/5YVkARxyDyqTXkec7


«Таємниці підземель Дрогобицької ратуші»

м. Дрогобич 33 км/48 хв

Відвідайте одну із 12 найкращих театралізованих екскурсій України - «Таємниці підземель
Дрогобицької ратуші».
 Театралізована вечірня екскурсія у дворику ратуші з історії Дрогобицького магістрату.

Вечірня екскурсія, під час якої таємничий Годинникар проведе в підвали ратуші, де чекає грізний кат, і в Музей ваг, де зберігаються різні експонати, в числі яких – відьомські ваги. Потім гостям доведеться подолати 156 сходинок, щоб піднятися на оглядовий майданчик і насолодитися вечірнім містом із висоти. Далі – захоплююча прогулянка містом, цікаві історії від пана Годинникаря і на завершення – дегустація ароматної кави з дрогобицькою сіллю в місцевій кав’ярні.


Вартість – 100 грн з особи.

Контакти: тел.+380 97 786 60 09

Маршрут з Санта Марії до Дрогобицької ратуші:

https://goo.gl/maps/RHRybFywhKxVVZ6p6


Дрогобицька солеварня / вул. Солоний Ставок, 27

м. Дрогобич (23 км/33 хв)

Ще здавна, візитівкою міста була сіль. Саме тому, у Дрогобичі діє одне із найстаріших підприємств не тільки в Україні, але і у Європі – солевиварювальний завод. Перша згадка датується 1390 роком.

Дрогобицька сіль є унікальною, аналогів якій за технологією виготовлення та смаковими властивостями немає у Європі. Традиційно дрогобицьку сіль продавали на розсип, у мішках, бочках або ж у топках, які стали головним символом Дрогобича - на міському гербі зображено 9 топок солі.

Маршрут з Санта Марії до Дрогобицької солеварні:

https://goo.gl/maps/Rg2AFNBX8xUZcdVZ9

Вілла Земана, Палац Мистецтв

м.Дрогобич (24 км/34 хв)

Ця пам’ятка архітектури збудована на межі XIX-XX ст. До першої світової війни будинок належав лікарю- промисловцю Земану, у міжвоєнний період – Л.Гіммелю. Також, тут знаходився рентгенологічний кабінет лікаря Й. Рота. Ще одна назва вілли походить від імені красуні Б’янки, у яку був закоханий Бруно Шульц. Вона мешкала у цьому будинку і стала причиною написання оповідання «Весна». Зараз у віллі розміщений один із відділів музею «Дрогобиччина» - Палац мистецтв. Експозиція Палацу мистецтв складається із 

- Змінних виставок (щомісячне оновлення). 

- Стінопису Бруно Шульца.
- Експозиції творів живопису ХХ ст. з фондової збірки.
- Скарбів графа Лянцкоронського.
Години роботи 9:00 – 18:00 Вт, Ср, Чт
9:00 – 17:00 Пт, Сб, Нд
Вихідний – Пн
Вхідний квиток 30 грн., екскурсія – 50 грн.

Маршрут з Санта Марії до Палацу Мистецтв:

https://goo.gl/maps/Y13ByYKHLGbxmfhn7

* ---