Природні об'єкти

ФОРТЕЦЯ ТУСТАНЬ

с. Урич
(8.3 км/15 хв)

Фортеця Тустань розташована біля села Урич. Сьогодні Тустань — це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, що входить до складу однойменного історико-культурного заповідника. Одночасно Тустань є цікавою пам'яткою геології, а також унікальною історичною знахідкою.

На думку дослідників, фортифікаційний комплекс на скелях був заснований у ІХ ст. племенами білих хорватів як оборонний та митний пункт: повз Тустань проходив Соляний шлях, яким перевозили сіль з Галичини до країн Центральної Європи. Пізніше місто-фортеця стало прикордонним та митним центром між Галицько-Волинським князівством та Угорщиною.

Унікальне поєднання природних скель та дерев'яної архітектури на висоті 40-80 м над рівнем долини зробило фортецю неприступною і водночас вражаючою.

Сьогодні Тустань є популярною туристичною атракцією, місцем проведення щорічного фестивалю "Ту Стань!". Окрім самих скель, цікавими для оглядин будуть Музей Тустані та культурний центр "Хата у Глубокім".Маршрут з Санта Марії до Фортеці Тустань: 

https://goo.gl/maps/SQ6mETstCa6mNRwM8КНЯЖІ СКЕЛІ

с. Тишівниця

(31 км/42 хв)

Княжі скелі — група скель, що височіють над долиною р. Стрий. Розташовані у  Сколівському районі у Львівській області, при північній околиці села Тишівниця, неподалік від с. Нижнє Синьовидне.

Максимальна відносна висота скель — 42 м. Являють собою ерозійні останці палеогенових пісковиків ямненської освіти.

Популярний об'єкт гірського туризму, альпінізму і екстремального маунтбайкінгу. Поряд, на лівому березі річки, обладнано місця для кемпінгу. Виділяють три скельні останці: Княжа скеля, Ярославна і Ханська. Зі скелі Ярославна відкривається чудовий панорамний вигляд на долину річки Стрий (небезпечно!). Для походу краще обирати зручне взуття та їхати в сонячну погоду, коли покриття землі буде сухе.

Маршрут з Санта Марії до Княжих скель:

https://goo.gl/maps/TcAitsKp4r28sfsH7


ТУРКІВСЬКИЙ КАР'ЄР

м. Турка
(48 км/1 год.30 хв)

Кам’яний кар’єр називають Блакитним озером через його красивий колір. Кар’єр розташований у підніжжя невисокої гори Кичера (881м.) із висоти виглядає не менш чарівно, ніж зблизька. Найкраще їхати у Турку на кар’єр у теплу сонячну погоду – тоді водойма має насичений блакитний колір. А взимку гарно замерзає, коли сніг обвисає на схилах гори. Неподалік озера взимку працює гірськолижний спуск для любителів та професіоналів.

Купатися у кар’єрі заборонено, тому що він глибокий (до 20 м) та небезпечний. Таким є рішенням виконавчого комітету Турківської міської ради. Та все одно, тут ви відпочинете на березі, зробите красиві фотографії.

Маршрут з Санта Марії до Турківського кар'єру:

https://goo.gl/maps/4LiA92Eqm9pq1a4K8

ВОДОСПАД СОПІТ

с. Сопіт
(18 км/36 хв)

Пам'ятка природи розташована на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», на південній околиці села Сопіт — присілку Зрубань. Висота водоспаду сягає 8 м. Вода збігає по скелі флішового типу, падаючи в простору чашу (максимальна глибина приблизно 0,5 м). Схили навколо зарослі деревами та кущами. Потік, який утворює водоспад, впадає трохи далі у річку Сопотянка (Сопот) — притоку Стрия.
Знайти водоспад легко — в кінці села потрібно знайти дорогу праворуч, яка веде до лісу. Пройшовши приблизно 500 м від останньої хати ви почуєте гуркіт води. Стежка ліворуч від дороги приведе вниз до водоспаду.

Маршрут з Санта Марії до Водоспаду Сопіт:

https://goo.gl/maps/AcgSbrzDyTKVbEZY6

* ---