Східниця

Цілющі властивості води, прихованої в сходнінскіх надрах, наші предки помітили ще за часів Київської Русі. З Х століття тут було поселення з промовистою назвою «Золота Баня». Але монголи розорили його. Уцілілі мирні жителі розбіглися по навколишніх лісах. Через деякий час вони зійшлися вже на іншому місці - там і вирішили закладати нове селище. З тих пір назва Східниця і закріпилося.

Ходить легенда про те, що десь у другій половині XVI століття дійшов до Східниці інок мандрівний, Божий чоловік. І так це місце йому до душі припало, що вирішив він покласти край своїм подорожам. Придивився місце дивне подалі від вічової площі і там облаштував собі скромну обитель. Кажуть, чудес добрих сотворив він немало: кого, вже рік неходячого, на ноги поставив, кого від недоумства зцілив, кому в пророцтві недорікуватих мудре рішення підказав. Людини цього мешканці Східниці любили, і навіть через роки як він відійшов, на цьому місці нічого не будували. Само собою, пішли розмови, що застаріла хатка його на цьому місці не просто так побудована і сама якусь містичну силу зберігає.

Довгий час так було, що якщо комусь потрібно знайти допомогу в справах духовних чи за здоров'я кого з близьких ревно помолитися, то йшов він насамперед до старої обителі. Наскільки їм це допомагало - вже й не відомо. Відомо інше, що коли під час визвольної війни Хмельницького (1648-1954) селянський загін під керівництвом Гербуха розграбував і підпалив Схiднинскій замок, то вийшла велика пожежа. Стіною вогонь йшов, поки не дійшов до того місця, де колись чернець жив. Кажуть, тут же утух, ніби сам передумав йти далі.

Потім Східниця і під поляками довгий час була, і під гітлерівцями побувала. Забулися старі легенди, затерлася добра пам'ять. Так чудове місце в запустінні і перебувало, поки точно на ньому не заклали готель "Санта Марія" для подорожніх добрих, які приїхали до Східниці своє здоров'я поправити.

Природа

Мінеральні води Східниці

Визначні пам'ятки Східниці

Гірськолижні траси курортів Карпат

Локації навколо нас

* ---