Природа

Флора Східниці межує з Національним природним парком - Сколівські Бескиди (площа 35 684 га.). Це рекреаційна, естетична, наукова і екологічна цінність України. Більше 50 видів рослин занесені в Червону книгу. Рослинність, в основному, лісова та лугова, відразу за межею, безпосередньо за Східницькою западиною, починаються ліси. Описати їх красу і велич словами немає ніякої можливості, можна лише вiдзначити, що ці ліси не зазнали значного втручання людини і зберегли свою незайману первісність.

Тваринний світ Східниці захоплює своїм багатством та різноманітністю. Тут ви можете зустріти як знаменитих карпатських мешканців - карпатського тритона і плямисту саламандру, так і менш екзотичних, але не менш цікавих мешканців. Серед них: рись, глухар карпатський, білка карпатська, олень карпатський, сліпак подільський, олень плямистий, зубр, ондатра, єнотовидний собака, лось і багато інших. До Червоної книги занесені - борсук, видра, ведмідь бурий, рись, чорний лелека та інші.

Для цієї місцевості властивий особливий, м'який мікроклімат. Літо тепле, з однаковою кількістю сонячних і хмарних днів, так що перспектива просидіти тиждень під палючою спекою або проливним дощем вкрай малоймовірна. Зима дуже м'яка, з частими відлигами. Середня температура січня - 3, 4 ° C, липня +19 °C. Опади 700-800 мм на рік, в основному навесні і влітку.

* ---