Як покращити якість сну?

Сон – основна складова здорового життя. Дорослі мають регулярно спати 7 або більше годин на добу. Декому, зокрема молодим людям та людям із хронічними захворюваннями, необхідно навіть більше – 9 годин сну на добу. Лише невеликій кількості людей достатньо спати менше ніж 6 годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами.


Ваша поведінка протягом дня, а особливо перед сном, впливає на якість сну. Навіть кілька незначних коригувань в деяких випадках можуть докорінно змінити ситуацію.


Кілька корисних звичок, які допоможуть вам поліпшити сон:


💫 Дотримуйтесь режиму сну. Лягайте спати та прокидайтесь в один і той самий час. Навіть на вихідних.

💫 Створіть заспокійливу атмосферу. Тиха, темна, заспокійлива атмосфера та комфортна прохолодна температура в спальні сприятимуть сну. Увечері не вмикайте яскраве світло.

💫 Приберіть девайси. Приберіть електронні пристрої, зокрема - телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.

💫 Стежте за раціоном. Уникайте кофеїну (протягом 6 годин перед сном), алкоголю (протягом 4 годин перед сном) та великої кількості їжі перед сном. Дотримуйтесь здорового харчування протягом дня.

💫 Не пийте перед сном. Вгамувати спрагу перед сном можна і треба, однак надмірне пиття може  спровокувати проблеми зі сном.

💫 Не куріть. Не починайте курити або киньте цю шкідливу звичку. У будь-якому випадку не куріть безпосередньо перед сном.

💫 Тренуйтесь. Фізична активність протягом дня допоможе вам легше заснути вночі.

💫  Використовуйте ліжко виключно для сну. Не їжте в ліжку, не дивіться телевізор і не працюйте.

💫 Також не лягайте спати, якщо не почуваєтесь сонним. У разі, якщо ви не можете заснути протягом 20 хвилин, вставайте з ліжка.

💫 Маєте звичку дрімати вдень? Обмежте цей час 45 хвилинами.


Якщо ж у вас виникли проблеми зі сном – зверніться до лікаря🤗


Живіть здорово і якісно🥰

* ---