Цілющі джерела Східниці

Слабомінералізовані:

  • з підвищеним вмістом органічних речовин № 1, 3, 26
  • з вираженою жовчогінною дією № 8, 9, 10 (бювет), 25, 1-с, 18
  • з вмістом заліза № 13, 15

Середньомінералізовані:

  • гідрокарбонатні і хлоридно-карбонатно натрієві № 2-с


Джерело № 1, від готелю 3400 метрів.

Це гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва вода. Науковці Львівського медичного інституту, Одеського науково-дослідного інституту курортології і фізіотерапії і місцеві лікарі радять вживати цю воду при таких захворюваннях: сечокам'яній хворобі, хронічних пієлонефритах, хронічних пієлоциститах нетуберкульозного походження, а також при недугах жовчовивідної системи. Ця вода є однією з найпоширеніших в бальнеологічній зоні смт. Східниця, поряд з такими мінералізованих водами як «Нафтуся», як джерела № 3,10 та 18.

Джерело № 1-с, від готелю 2500 метрів.

Вода цього джерела має підвищений вміст органічних речовин. За своїм складом вона схожа на «Нафтусю», але завдяки великому вмісту гідрокарбонатних іонів, вона має яскраво виражену біологічну лікувальну дію. Цю воду вчені й лікарі рекомендують пити при захворюваннях печінки і сечовивідних шляхів, а також при панкреатитах.

Джерело № 13, від готелю 2700 метрів

Своїми фізико-хімічними властивостями воно нагадує джерело № 15. Вода гідрокарбонатно-кальцієва. При вживанні цієї води змінюється секреторна функція шлункових залоз з різною інтенсивністю, зростає секреція пепсину. Іони двовалентного заліза прискорюють утворення еритроцитів і являються своєрідним будівельним матеріалом для гемоглобіну. Ця вода сприяє виведенню з організму радіонуклідів.

Джерело № 15, від готелю 3350 метрів

Вода з цього джерела з високим вмістом заліза, вуглекислоти і марганцю екомендована для вживання при хронічних захворюваннях шлунка з пониженою кислотністю, які супроводжуються неміями, а також при інших видах анемії, після кровотеч, пізніх хлорозів. Ця вода особливо допомагає у виведенні з організму радіонуклідів. У цієї води досить слабка мінералізація.

Джерело № 18, від готелю 50 метрів.

;

Розташовано всього в 50 метрах від готелю «Санта Марія». Це джерело типу «Нафтуся» - 18-с. Ця вода має підвищену кількість мікроелементів і біологічно активних лікувальних органічних речовин і мікроорганізмів, характерних для «Нафтусі». Вона рекомендована хворим для стимулювання жовчоутворювальної функції печінки і нирок. Систематичне вживання цієї води збільшує утворення жовчі, стимулює синтез холіну в печінці, зменшує концентрацію холестерину в жовчі. У воді міститься по 10 фізіологічних груп мікроорганізмів, що беруть участь в кровообігу вуглеводу, азоту, сірки. Вода з джерела витікає повільно. Її рекомендують хворим для стимуляції жовчоутворення функції печінки. Систематичне вживання води (7-30 днів) збільшує виділення жовчі, стимулює синтез холіну в печінці, знижує рівень холестерину, жовчних пігментів в жовчі. Поліпшується вивідна функція нирок, вщухають запальні процеси.

Джерело № 2-с, від готелю 2100 метрів.

Це гідрокарбонатно-натрієва вода середньої мінералізації (типу «Боржомі», «Поляна Квасова»). В середньому мінералізація становить від 15 до 17 мг / л. За фізіологічною дією вода з джерела «2-с» впливає на кислотно-лужний баланс, сприяє зменшенню кислотноутворюючої функції шлункових залоз. Ефективно застосовується при гастритах з підвищеною та нормальною кислотністю, виразковій хворобі, хронічних панкреатитах, колітах. Одеським науково-дослідним інститутом курортології і фізіотерапії доведена ефективність використання лужних вод при захворюваннях органів травлення: гастрити з підвищеною кислотністю, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки у стадії ремісії, гастро-дуоденітах, гастроезофазальних рефлюксах, ожирінні

Джерело № 25 і 26, від готелю 3600 метрів

За своїм хімічним складом ці слабомінералізовані, гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво магнієві води мають всі характерні групи мікроорганізмів для вод типу «Нафтуся». Їх рекомендують вживати при захворюваннях нирок та після хвороби Боткіна.

Джерело № 3, від готелю 4000 метрів

Це слабомінералізована, слабокисла, гідрокарбонатно-кальцієва вода. Вона має сечогінну та протизапальну дію, покращує циркуляцію крові в організмі, при зниженій функції сприяє відновленню нормальної роботи нирок.

Джерело № 8, 9, 10 (бювет), від готелю 3000 метрів

Це гідрокарбонатно-кальцієві води. Їх рекомендують при захворюваннях печінки і жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчнокам'яна хвороба, хронічні гепатити), а також при патології сечовивідних шляхів, нирок (сечокам'яна хвороба, хронічний пієлонефрит). Під дією цих вод посилюється сечовидільна функція нирок, підвищується діурез (виділення сечі), а також фільтраційна функція нирок, посилюється жовчоутворення.